Akadálymentesítés a szabadkai Majsai Úti Általános Iskolában

Akadálymentessé vált a lépcsőhasználat a mozgássérült gyermekek számára a szabadkai Majsai Úti Általános Iskolában.

A berendezés a Tartományi Oktatási Titkárság segítségével szerezte be az intézmény. Az lépcsőliftnek köszönhetően az iskolán belül a földszintről az emeletre könnyedén feljuthatnak a diákok. A beruházás összértéke 1 millió 900 ezer dinár. A mozgáskorlátozott diákok a lépcsőliften kívül egy akadálymentesített feljárót is igénybe vehetnek az épületbe való bejutáskor.

Bognár Beáta, igazgató, Majsai Úti Általános Iskola: „Jelen pillanatban három mozgásában korlátozott tanulónk van. A három tanulóból egy kerekesszékes, és van egy gyengén látó kislányunk, akik szintén használni tudják ezt a lépcsőliftet. Úgy gondolom, hogy megkönnyíti mindenképpen az iskolában való közlekedésüket, az iskolai életet, és hozzájárul ahhoz, hogy a tanulásra még inkább tudjanak koncentrálni.” ( Pannon RTV)