Ismerjük meg a múltunkat

A 4.b osztályos diákok „ Az én hazám „  tematikus egységet  fejeztek be, amivel a tanév kezdete óta foglalkoztak. A téma lezárásaként ellátogattak a Városi múzeumba, a Városházára és Szabadka központjában található jellegzetes épületeket is megtekintették. Ezen az ismeretterjesztő túrán  betekintést kaphattak és bővíthették ismereteiket a város kulturális és történelmi örökségéről. A Városi Múzeum látogatása a város fejlődésének különböző időszakairól tanúskodó kiállításokon és műtárgyakon keresztül nyújtott mélyebb betekintést a helytörténetbe. A Városházán a diákoknak lehetőségük volt többet megismerni a városvezetés fontosságáról  és az évszázadokon át tartó szerepéről. A városközponti túrán  betekinthettek  a város identitását meghatározó építészetbe és művészeti részletekre. Különös örömet okozott a kilátó felé menni, ahonnan panorámás kilátást láthattak a városra, így szimbolikusan összegyűjtve a témában végzett munkájukat. Az ilyen tevékenységek segítenek a diákoknak összekapcsolni az elméleti tudást a gyakorlati tapasztalatokkal, dinamikusabbá és érdekesebbé téve a tanulást.