Sjajna odličja za sjajne sportiste

Sa VIII sportske olimpijade školske omladine Vojvodine (SOŠOV) u Novom Saudu, učenici naše škole vratili su se sa četiri medalje.

Za tri dana, od 17. do 20. maja, u konkurenciji preko 4.500 đaka u 14 sportova, nadmetalo se šest "majšanaca" - pet plivača i jedan gimnastičar.

Mladi gimnastičar Balaž Gombaš, učenik 2.c odeljenja, osvojio je srebrnu medalju, a vicešampionsku poziciju obezbedila je i plivačica Marta Megadja iz 8.d, u disciplini 50 metara prsno.

Bronzanim medaljama okitili su se Ema Vetštejn na 50 metara kraul i Monika Kovač, obe učenice 5.c odeljenja, na 50 metara delfin.

Iako bez medalja, zapažen uspeh ostvarili su još Luka Knežević iz 6.a i David Farkaš iz 6.d.

Naše sportiste su za takmičenje pripremale nastavnice Klara Popić i Maja Prćić.