Próbaérettségi, hogy magabiztosabb legyen az igazi

Folytatódott a próba kisérettségik írása. Az anyanyelvi és a kombinált teszteket töltik ki a végzősök az általános iskolákban országszerte. Pénteken matematikából volt tudásfelmérés.

Pannon RTV/Molnár Edvárd

A szabadkai Majsai Úti Általános Iskolában 9 órától az anyanyelvi teszteket írták a diákok, 11 óra 30 perckor pedig a kombinált tesztek következtek.

Egyenként hívták be a diákokat az osztályfőnökök az iskola épületébe. Miután megkapták a diákkönyvecskéjüket a számukra kijelölt tanteremben foglalhatták el a helyüket.

Veréb Lídia számára nem volt nehéz a pénteki matekteszt, ezért abban bízott, hogy a magyar- illetve a kombinált feladatok sem okoznak neki nagyobb fejtörést.

„Nem mondom, hogy olyan sokat gyakoroltam, próbálom ezt ilyen próba szerint venni. Megnéztem az előző évi teszteket, illetve átfutottam a régebbi füzeteimet, hogy azért mégiscsak tudjak mindent, amit lehet. Nem izgulok annyira.”

9 órakor megszólalt a csengő és a diákok megkezdték a próba kisérettségi írását. Összesen 120 perc állt a végzősök rendelkezésére. A tanulók az első 45 percben nem adhatták át a tesztet, és nem hagyhatták el a termet, ahogyan az utolsó 15 percben sem.

Pannon RTV/Molnár Edvárd

A tanárok igyekeztek nagy hangsúlyt fektetni a végzősök megfelelő felkészítésére.

Varga Patrícia, tanár, Majsai Úti Á.I., Szabadka: „Voltak olyan tanáraink, akik már szeptemberben elkezdték a felkészítő órák megtartását. Túlnyomórészt már januárban elkezdtük, de a covid-helyzet miatt sajnos online oktatásra kényszerültünk, így online órák keretein belül próbáltuk ezt megoldani, hogy valamennyire át tudjuk nekik adni az anyagot, és tudjunk gyakorolni és készülni az érettségire.”

A próba kisérettségi a járványügyi szabályokkal összhangban zajlott. A tanulóknak védőmaszkot kellett viselniük és egymástól megfelelő távolságban ültek.

Bognár Beáta, igazgató, Majsai Úti Á.I., Szabadka: „Három nyolcadikos tanulónk izolációban van. Ők ebből kifolyólag nem tudnak részt venni a próbazáróvizsgán, de amint számukra megszűnik az izolációs időszak, ők is megírják mind a három tesztet. A próbazáróvizsga a záróvizsgához hasonlóan zajlik és úgy gondolom, hogy nagyon fontos az, hogy a tanulók most itt a próbazáróvizsgán megismerkedjenek a tesztelés menetével.”

A gyerekek a mostani próbateszt után, június folyamán adhatnak számot élesben tudásukról. A két hónap múlva esedékes kisérettségi eredménye beleszámít a középiskolai felvételi pontszámokba.

Forrás

Pannon RTV