Pszichoaktív szerekkel való visszaélést megelőző program

A „Pszichoaktív szerekkel való visszaélést megelőző program“ megvalósításának keretein belül iskolánk hetedikes tanulói számára előadást tartottak az egészségügy, rendőrség, ügyészség és az iskola képviselői. A tanulókkal arról beszélgettek milyen káros hatásait ismerik a pszichoaktív szerek használatának; melyek azok a veszélyes helyzetek, amelyekben a fiatalok kipróbálják a drogokat; hogyan lehet elkerülni ezeket a helyzeteket; mit tehetnek a környezet azon nyomásgyakorlása ellen, hogy kipróbálják a drogokat; milyen viselkedés, életmód, társaság jelenthet védelmet a szenvedélybetegségek ellen; kihez fordulhatnak segítségért iskolán belül és kívül.