Sakktivity

Fergeteges buli a Sakktivityn   (2024.10.12)

Jó hangulatú, interaktív, de ugyanakkor stratégiai és taktikai gondolkodást fejlesztő játékokon vehettek részt a versenyzők az idei Sakktivityn. Az eseményen nyolc vajdasági csapat mérte össze tudását, akiket vajdasági sztárvendégek vezettek.

A játékos vetélkedő műsorvezetője Brasnyó Zoltán a Pannon Rádió főszerkesztője volt.

Nyolc csapat, nyolc sztárvendég, nyolc forduló - elstartolt az idei Sakktivity. A játékosok kreatív és kidolgozott stratégiákkal készültek a versenyre, ahol interaktív játékokon kellett jól teljesíteniük. A csapatokat vajdasági közismert személyek vezetik és motiválják.

A versenyzőknek a játékok során nem csak sakktudásukra volt szükség, volt olyan, amikor táncolási, gyorsasági vagy asszociációs készségeiket kellett bevetniük.

Burány Zsófia, a tornyosi csapat tagja: „Mindenhova azt az embert osztottuk be, akinek a legjobb az a képessége, ami éppen kell. Igyekeztünk ilyen embereket válogatni.”

Pannon RTV Pannon RTV Pannon RTV Pannon RTV Pannon RTV

Mutass többet

A csapatok nyolc vajdasági települést, Szabadkát, Palicsot, Ludast, Hajdújárást, Kelebiát, Csantavért, Tornyost és Magyarkanizsát képviselték. A versenyen ötödiktől nyolcadikos diákok mérkőztek meg egymással.

Mészáros Martin, a ludasi csapat tagja: „Volt az a dance royal, az is jó, bár én nem vagyok nagy táncos. Volt zászlós, nem tudom pontosan a nevét. Abban azt hiszem az első fordulóban kiestünk, de azért igyekeztünk a ludasiaknak behozni a nyereséget.”

A csapatok motivációját nyolc csapatkapitány erősítette, akik különböző tevékenységeikről váltak ismertté a vajdaságiak számára. A csantavéri származású Zabos Reginát leginkább énekhangjáról lehet ismerni, tehetségét mostanra már Budapesten kamatoztatja. A Sakktivityn a saját falujából, a Csantavérről érkező csapat élén állt.

Zabos Regina, csapatkapitány: „Úgy esik, ahogy puffan, nagyjából ez van, hogy ki a legügyesebb ebben, ki abban, de ügyesek a gyerekek és nagyon boldogok, nagyon örülnek, hogy itt lehetnek.”

A rendezvény megálmodója Rózsa Zsombor.

Rózsa Zsombor, szervező, Sakktivity: „Nagyon fontos volt ráébrednem arra, hogy a sakkot nem lehet sakkal népszerűsíteni, mert a gyerekek nem annyira ismerték a játékot 15 évvel ezelőtt, amikor ez az ötlet megfogalmazódott. Nagyon fontos volt, hogy a popkultúrából merítsek, és olyan elemek által mutassam be a sakkot, ami a gyerekek számára jól ismert vagy szerethető. Így döntöttem a Sakktivity és a Funchesstic fesztivál mellett, de a Sakktivity a mai napig szerveződik, és azt gondolom, hogy ez a játékos forma rendkívül közel áll a gyerekekhez.”

A rendezvény a magyar kormány és a Magyar Nemzeti Tanács támogatásával valósult meg.

Fremond Árpád, elnök, Magyar Nemzeti Tanács: „Ez egy olyan társasjáték, egy olyan közösségépítő rendezvény, amelyre oda kell figyelnünk. Ez a miénk, ez a vajdasági magyaroké, ezért tartottuk fontosnak a Magyar Nemzeti Tanácson belül is, hogy támogassuk a rendezvényt. Én is korábban voltam résztvevője ennek a versenynek, vetélkedőnek, nagyon pozitív tapasztalat volt, a gyermekek is rendkívül jól érezték magukat. Abban bízom, hogy az elkövetkező időszakban is tudjuk segíteni a Magyar Nemzeti Tanácson belül is, mint egy kiemelt rendezvényt, ezt a kezdeményezést.”

A Sakktivityn első helyezett a Pannon RTV munkatársa, a Sánta Zoltán által vezetett magyarkanizsai csapat lett, őket követte Kelebia és Palics.

Forrás

Pannon RTV