Új gázkazánt kap a Majsai Úti Általános Iskola

Hamarosan új gázkazánt szerelnek be a szabadkai Majsai Úti Általános Iskolába. Ezáltal gazdaságosabb és biztonságosabb lesz az épület fűtése.

A Tartományi Energetikai Titkárság közel kétmillió dináros támogatása mellé Szabadka Város önkormányzata biztosított eszközöket, közel egymillió dinár értékben.

A meglévő gázkazán már közel 20 éve fűti a szabadkai Majsai Úti Általános Iskolát. A jelenlegi műszaki állapota a tanítás megtartását is veszélyezteti. Hamarosan ki fogják cserélni egy új gázkazánra.

2000-ben adták át a szabadkai Majsai Úti Általános Iskola gázfűtésrendszerét. Az akkor felszerelt kazán nem működik hatékonyan, bármikor felmondhatja a szolgálatot. Ezért döntött úgy az iskola vezetősége, hogy kicserélik.

Bognár Beáta, igazgató, Majsai Úti Általános Iskola, Szabadka: „Ezzel a gázkazánnal 5350 négyzetméter területet tudunk felfűteni. Már annyira rossz állapotban van, hogy idő kérdése, mikor mondja fel a szolgálatot. Ez azt vonná maga után, hogy 640 tanuló és 90 dolgozó maradna fűtés nélkül.”

Az új kazán beszerzését a Tartományi Energetikai Titkárság és Szabadka Város önkormányzata is támogatja. Horvát Tímea, Szabadka alpolgármestere elmondta, más iskolák is igényelhetik az önkormányzat támogatását, csak legyen megfelelő tervdokumentációjuk a beruházásokhoz.

Horvát Tímea, alpolgármester, Szabadka: „Számunkra fontos az iskolák infrastrukturális fejlesztése, az iskolákba való beruházás, gyermekeink biztonsága. És ami megkerülhetetlen ebben a kérdéskörben, hogy a Vajdasági Magyar Szövetség jelen van a városvezetésben, ami nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy ilyen és hasonló sikeres projektumokat meg tudjunk valósítani. Nem csak a város központjában, hanem a kültelepüléseken is, hiszen sok iskola átadta a pályázatát, és vár még ilyen és hasonló pályázatokra.”

A Majsai Úti Általános Iskolában egyébként már évek óta folynak korszerűsítési fejlesztések. A többi között folyamatban van a nyílászárók cseréje is. ( PANNON RTV)