Változás az iskolanaptárban

A Szerb Köztársaság egész területére kihirdetett jelenlegi rendkívüli állapotra tekintettel, a Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi – Nemzeti Közösségi Titkárság határozatot hozott a Vajdaság autonóm tartományi általános- és középiskolák 2019/2020. iskolaévi oktató-nevelő tevékenysége iskolanaptárának módosításáról.

A COVID-19 vírus okozta járvány és az emiatt kihirdetett rendkívüli állapot okán, amely a polgárok mozgását korlátozó számos intézkedés bevezetését vonta maga után, ezzel együtt a városi és a városközi autóbuszvonalak megszüntetését és a kulturális és sportrendezvények betiltását is, a Titkárság úgy ítélte meg, hogy a 2020. április 10-20. közötti időszakra tervezett tavaszi szünet helyett folytatja a távoktatást, a húsvéti ünnepnapok kivételével.

A fentiekre tekintettel, a naptár tervezett módosítása a következők szerint történik: a Gergely-naptár szerinti húsvét ideje alatt, április 10-től 13-ig, valamint a Julianus-naptár szerinti húsvét ideje alatt, április 17-től 20-ig nem lesz tanítás, hanem a húsvéttal kapcsolatos oktató jellegű és a tanulók szabadidejével kapcsolatos tartalmakat sugároznak. A távoktatás folytatásának tervezett időpontja április 21-től (kedd) kezdődik, a minden szombaton megtartott távoktatást is beleértve.

Az iskolanaptár módosítása egyidejűleg lehetővé teszi a tanítási folyamat elmulasztott egységeinek pótlását is. Ennek az intézkedésnek az alapján azt várjuk, hogy a helyzet rendeződése után az oktató-nevelő munka visszatér a szokásos menetrendbe, és a tanítás a tervezett időben ér véget.

Attachments
latinica.docx