Szülői értesítés

1. A szülő köteles nyilatkozni arról, hogy gyermeke a Covid – 19 járványveszély elmúltáig távoktatásban (digitális tanórák a Pannon RTV, MNT honlapján) vagy közvetlenül az iskolaépületben megszervezett oktatásban vesz-e részt.
  2. Az oktató-nevelő munka munkanapokon az iskolaépületben valósul meg.
  3. A tanulói csoportok négy előre meghatározott időpontban érkeznek az iskolába.
  4. Minden csoportnak saját tanterme lesz.
  5. Az alsós tanulóknak napi négy , a felsősöknek pedig nap öt órája less. A tanórák 30 percesek.
  6. A szülő köteles  minden nap, iskolába indulás előtt megmérni  gyermeke testhőmérsékletét.
  7. Amennyiben a tanulónak testhőmérséklet-emelkedése, illetve légszőszervi megbetegedése van, nem jöhet iskolába.
  8. Az a személy akivel a gyermek iskolába jön nem léphet be az iskola épületébe. A bejáratnál a tanulót ügyeletes személy várja. A tanuló maszkban jön. Fontos a maszk  helyes használata ( orr, száj, áll lefedése).
  9. A maszkot a tanuló az iskolába érkezést követően is köteles használni.
  10. A maszkot kötelesek a tanulók feleléskor, szünetekben, beszélgetéskor, mosdóba menet, folyosón használni.
  11. Javasolt az állandó maszkviselet az iskolában, levehető abban az időszakban amikor a tanuló tanórán a padjánál ül és figyeli a tanár előadását.
  12. Az iskolai tartózkodás alatt mindegy, hogy a tanuló milyen maszkot visel, ellenben fontos a maszk helyes használata.
  13. Amennyiben a Covid-19 tünetei jelentkeznek a tanulónál iskolán kívül, a szülő köteles értesíteni a  Covid ambullanciát valamint az iskola vezetőségét.
  14. Amennyiben a Covid-19 tünetei az iskolában jelentkeznek a tanulónál, a tanulót egy külön tanteremben elkülönítik, értesítik a szülőt, aki a hívást követően köteles gyermekéért jönni.