Tomislav Žigmanov miniszter iskolánkba látogatott

Tomislav Žigmanov, Szerbia emberi és kisebbségi jogokért felelős minisztere, Jerasz Anikó oktatási államtitkár, Rigó Pál Zsófia a Magyar Nemzeti Tanács alelnöke és Milana Minarski, a Zombori Iskolaigazgatóság vezetője kíséretében két szabadkai általános iskolát látogatott meg, ahol kisebbségi nyelven is folyik anyanyelvű oktatás.

A szabadkai Majsai Úti Általános Iskolában magyar és szerb nyelven folyik anyanyelvi oktatás. Az intézményben összesen 593 diák kezdte meg a 2024/2025-ös tanévet. Ez a tavalyi létszámot tekintve 22-vel több. Az iskolában 16 tagozaton folyik szerb anyanyelvi, 13 tagozaton pedig magyar anyanyelvi oktatás.

Tanulóink az anyanyelv, valamint az idegen nyelvek, az angol és a német nyelv mellett tanulhatják még a bunyevác nyelvet mint anyanyelv a nemzeti kultúra elemeivel, a magyar mint környezetnyelvet valamint a szerb mint idegen nyelvet is, ezt azon tanulók részére, akik külföldről (Oroszországból, Angliából) érkeztek az iskolánkba, szerb tagozatra iratkoztak be, de nem beszélik még a szerb nyelvet.