Ministar Žigmanov u poseti Majšanskoj školi

Ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog, Tomislav Žigmanov, sa državnom sekretarkom u Ministarstvu prosvete, Anikom Jeras, potpredsednicom Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine, Žofijom Rigo Pal, i načelnicom Školske uprave, Milanom Minarski, posetili su u utorak, 3. septembra, Osnovnu školu "Majšanski put". Direktorica Majšanske škola, Beata Bognar, informisala je goste o ustanovi u kojoj se blizu 600 đaka obrazuje na dva nastavna jezika - u 16 odeljenja na srpskom i u 13 odeljenja na mađarskom jeziku.

Istovremeno, podsetila je Bognar, naši učenici mogu da uče i bunjevački jezik sa elementima nacionalne kulture, zatim mađarski kao jezik društvene sredine i srpski kao strani jezik, koji se organizuje za četiri učenika iz Rusije i dva iz Engleske.