Učenici sedmog razreda učestvovali su na dvodnevnoj ekskurziji na relaciji Kragujevac–Svilajnac. Tokom programa posetili su prirodne i kulturno-istorijske znamenitosti, uključujući pećinu, vodopad, manastir, muzej, Spomen-park i Centar za prirodnjačke nauke u Svilajncu.

