Dečja nedelja u Majšanskoj školi

U našoj školi, kao i u svim drugim školama širom sveta, od 7. do 13. oktobra, organizovana je Dečja nedelja, pod sloganom "Ja sam dete, imam plan: tolerancija i ljubav za svaki dan!".

Tim povodom za đake su upriličeni edukativni i zabavni sadržaji koji su osvežili nastavu i, makar nakratko, rasteretili učenike od školskog gradiva.

U Majšanskoj školi prvog dana Dečje nedelje đaci su kredama "asfaltirali" staze u školskom dvorištu, obučeni u plave kombinacije sa motivima zvezdica.

Drugi dan je bio rezervisan za drzštvene i štafetne igre, a treći dan za kreativne radionice i za "Ne ljuti se, čoveče!" u prirodnoj veličini.

Četvrtog dana su, po predlogu Đačkog parlamenta, i nastavnici i deca na nastavu došli u pidžamama, dok su niži razredi imali sportski dan.

Poslednji dan u radnoj nedelji pretvorio je školske hodnike u svojevrsnu reviju šašavih frizura, pa su tako đaci i nastavnici još jednom izrazili svoju dosetljivost i maštovitost.