Đak generacije Astrid Vajs

Astrid Vajs (Astrid Weiss), učenica 8.d odeljenja, proglašena je za Đaka generacije u školskoj 2017/2018. godini, odlukom Nastavničkog veća na sednici održanoj 1. juna.

U petom razredu Astrid je učestvovala na Opštinskom takmičenju iz biologije, a osvojila drugo mesto na Opštinskom takmičenju iz mađarskog jezika, te plasirala se na Okružno.

U šestom razredu ponavlja uspeh na Opštinskom takmičenju iz mađarkog jezika.

U sedmom razredu je prvoplasirana na Opštinskom i Okružnom takmičenju iz srpskog kao nematernjeg jezika, čime je stekla pravo i učestvovala na Republičkom takmičenju. Na međunarodnom AMV takmičenju druga je u poznavanju opšte kulture i četvrta iz istorije.

U osmom razredu na Pokrajinskom takmičenju iz istorije zauzima drugo mesto. Osvaja zatim drugo mesto na Gradskom i Okružnom takmičenju iz engleskog jezika, te učestvuje na Republičkom takmičenju. Na Gradskom i Okružnom takmičenju iz srpskog kao nematernjeg jezika drugoplasirana je na Gradskom, Okružnom i Republičkom takmičenju.