Dan demokratske kulture

U Osnovnoj školi "Majšanski put" je održan Dan demokratske kulture. Ova manifestacija je realizovana u okviru projekta Evropske unije, Saveta Evrope i Ministarstva prosvete pod nazivom: "Kvalitetno obrazovanje za sve". Projekat se sprovodi sa ciljem da se poboljša kvalitet obrazovanja podsticanjem demokratske kulture u obrazovnom sistemu uz smanjenje svakog oblika diskriminacije.

U okviru ove manifestacije održana je i Multikulti kuhinja - izložba specijaliteta srpske, mađarske, bunjevačke i hrvatske kuhinje, koju su od srca pripremili učenici sa svojim učiteljima i roditeljima.

Cilj izložbe je bila da se učenici bolje upoznaju sa kulinarskom kulturom i običajima naroda koji žive na teritoriji grada.