Izmene i dopune Statuta

Osnovna škola “Majšanski put” S u b o t i c a

Broj:    08- 120 - 4

Dana:  18.06.2013.godine

Na osnovu člana 57. Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja i  člana 35. i člana 89. Statuta Osnovne škole “Majšanski put” u Subotici, a shodno članu 12. stava 1. Zakona o nacionalnim savetima nacionalnih manjina (Službeni glasnik RS br.72/2011) i na osnovu obaveštenja Nacionalnog saveta bunjevačke nacionalne manjine Broj: 33/2013 od 07.05.2013.godine, Školski odbor ustanove, na sednici  održanoj  dana  18.06. 2013.godine, doneo je

Izmene i dopune Statuta

Osnovne škole “Majšanski put”, Subotica

Član 1.

Menja se stav 3. člana 33. Statuta Škole i glasi:

“Članove školskog odbora iz reda zaposlenih predlaže nastavničko veće škole, a iz reda roditelja savet roditelja, tajnim glasanjem. Članove školskog odbora - predstavnike jedinice lokalne samouprave se imenuju po predlogu Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine na osnovu Zaključka Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine broj: Z/27/2011 od 05.04.2011.godine.”

Član 2.

U članu 34. Statuta menja se stav 4. na sledeći način:

“ U postupku razrešenja člana organa upravljanja se pribavlja, pre odlučivanja, mišljenje Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine.”

Član 3.

Menja se stav 3. člana 37.Statuta Škole i glasi:

“Školski odbor je dužan, pre donošenja odluke o izboru direktora Škole, da pribavi prethodnu saglasnost Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine za izbor direktora ustanove. Ukoliko Nacionalni saveti mađarske  nacionalne manjine ne dostavi saglasnost u roku od 15 dana od prijema zahteva, smatraće se da je saglasnost data.”

Član 4.

U članu 41. stav 3. tačka 1) glasi:

“ Školski odbor može da razreši direktora Škole pre isteka mandata nakon pribavljanja mišljenja Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine. “

Član 5.

Ostale odredbe Statuta Škole ostaju na snazi nepromenjene.

Član 6.

Izmene i dopune Statuta stupaju na snagu osmog dana od dana objavljivanja na oglasnoj tabli Škole.

Predsednik Školskog odbora

Purković Valentina