Na letnjem kampu u Minhenu

Učenici sedmog razreda Osnovne škole „Majšanski put” su imali mogućnost da provedu 14 dana u Pupplinger Au kod grada Volfrachauzen, zahvaljujući Bavarskom i Subotičkom Crvenom krstu. 10 učenika u pratnji 3 nastavnika su imali nezaboravno iskustvo  ove dve nedelje. U Minhenu su se upoznali sa istorijom grada, arhitekturom čuvenih crkava i posetili Dojčes muzej. Pored toga, videli su Olimpijski park, Muzej BMV-a, polje za trening fudbalskog tima Bajern Minhena, engleski vrt, rezidencije, gradsku većnicu i crkvu Sv. Marije a posetili su i jednu gimnaziju. U Garmiš-Partenkirhenu, su prošetali veličanstvenim kanjonom, na planini Valberg su se mogli diviti krajoliku sa 1722 metara. Potopili su se u hladnim vodama reke Isar i u jezeru Bibize. Obišli su zamak Linderhof, divili se letnjoj palati u Versajskom stilu, pogledali su zidne slike hrama u manastiru Ettal. Pored izleta, proveli su dosta vremena na svežem vazduhu, u slobodno vreme, igrali odbojku košarku, pevali uz gitaru i logorsku vatru. Uz kulturni program čak su i počastili domaćine.