NOVI USPEH "NEUNIŠTIVIH"

U organizaciji Odreda izviđača "Proka S Plavi" iz Kikinde, od 20. do 22. septembra, održan je III Memorijal "Braca Ziramov". U konkurenciji 39 ekipa iz Srbije i regiona, koje su se nadmetale u četiri kategorije, Odred izviđača "Neuništivi" iz Subotice je, na poziv domaćina, ostvario treće učešće na Memorijalu, i to sa dve ekipe, u kategoriji poletaraca i pčelica (uzrast od 7 do 11 godina).

Na takmičarskoj stazi,na nekoliko kontrolnih tačaka u prelepoj Kikindi deca su se iskazala, kako u izviđačkim veštinama i znanju, tako i u raznim igrama. Od 15 ekipa, "Tigrovi" su osvojili treće mesto, dok su "Miki i Minike" osvojili prvo mesto, te odbranili prošlogodišnju titulu.

Osim takmičarskog duha, smeha, radosti, upoznavanja, sticanja novog prijateljstva i druženja, nije izostao ni rezultat, koji je naposletku doneo i suze radosnice.

Ovoj dobroj i vrednoj deci, koja pored školskih obaveza dragoceno vreme izdvajaju i za aktivnosti u prirodi, sada ostaje da se pripremaju za naredna takmičenja i izazove, na kojima će predstavljati svoj grad. S podjednakim uspehom, nadamo se.

"Neuništivi" su se takmičili u sledećem sastavu: Dajana Krizmanić, Jovana Krspogačin, Alen Erdeg, Đorđe Prodanović, Marko Kujundžić, Jovana Šimičić, Tamara Horvat, Tanja Marki, Iris Ferković i Boris Lačak.