Odgovoran odnos prema zdravlju

Jedna od međupredmetnih kompetencija koju bi nastavnici svih predmeta trebalo da razviju kod učenika je i kompetencija Odgovoran odnos prema zdravlju, odnosno razvijanje i primena zdravih životnih stilova, svesti o važnosti sopstvenog zdravlja i bezbednosti, te potrebe negovanja i razvoja fizičkih sposobnosti.

Ministarstvo prosvete, u saradnji sa prosvetnim savetnicima, pripremilo je obuku od javnog značaja za osnaživanje zaposlenih u obrazovanju za razvijanje odgovornog odnosa prema zdravlju.

Robert Terek, stručni saradnik - školski psiholog u OŠ "Majšanski put", održao je u utorak, 17. avgusta, predavanje i prezentaciju nastavnicima, sa ciljem da ih osnaži u primeni koncepta kojim se podstiče razvijanje odgovornog odnosa prema zdravlju, očuvanju zdravlja i bezbednosti učenika, kao i za primenu principa rodne ravnopravnosti.