Šire znanje i vidike

U okviru promocije omladinskog lista "Kepeš Ifjušag", časopisa za decu "Mezeškalač" i školskog lista "Jo Pajtaš", predstavnici NIP "Mađar So" i Mađarskog nacionalnog saveta darivali su i đacima Osnovne škole "Majšanski put" besplatni primerak časopisa prilagođenog njihovom uzrastu.

"Naša je želja da promovišemo štampane medije i omogućimo mladima da postanu ljubitelji čitanja ili, čak, pisci", rekla je Marta Varju, glavna urednica "Mađar So"-a.

U decembru se navršava punih 76 godina od osnivanja "Mađar So"-a, čije rukovodstvo istiće značaj približavanja čitalačkom podmlatku.

"Pored roditelja, posao učitelja je i da decu obrazuje kao čitaoce", istakla je Ibolja De Negri, član Izvršnog odbora Mađarskog nacionalnog saveta. "Želimo motivisati đake da što više čitaju, dobijaju štampane časopise, novine i knjige. Na taj način proširuju svoje znanje i vidike, a istovremeno se zabavljaju i opuštaju"

Uz podršku Vlade Mađarske, izdavač je objavio posebno izdanje časopisa "Jo Pajtaš" i "Kepeš Ifjušag, te ih besplatno dostavio svim đacima koji slušaju nastavu na mađarskom jeziku.