Škola bez prepreka

Kretanje kroz školsku zgradu, sa prizemlja na sprat i obratno, donedavno je bilo otežano našim učenicima sa fizičkim poteškoćama, kao i njihovim pratiocima. U nastojanju da im učinimo dostupnim sve učionice i kabinete, zatražili smo podršku Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine - nacionalne zajednice.

Zahvaljujući ovoj instituciji, Osnovna škola “Majšanski put” danas ima pokretnu platformu za invalidska kolica, uz stepenište u glavnom holu, pomoću koje đaci sa invaliditetom mogu lakše da stignu do svojih učitelja i vršnjaka. Na ovaj način, svima smo obezbedili jednake uslove za rad, čemu je svakako doprinela i pristupna rampa na ulazu u školu.

Hvala još jednom Sekretarijatu što nam je pomogao da zajednički ostvarimo ovaj plemeniti cilj.