Slavimo različitost

Uz pesmu, igru i dobro raspoloženje proslavili smo u petak, 15. novembra, Dan multikulturalnosti. Osnovna škola „Majšanski put“ organizovala je manifestaciju drugi put zaredom, sa željom da ovo postane još jedna lepa školska tradicija.

Posetioci manifestacije imali su priliku da se na jednom mestu upoznaju sa širokom kulturom naroda koji žive na ovim prostorima. Na štandovima su prikazani predmeti, rukotvorine i plakati  na temu običaja na području Vojvodine i okoline. Istovremeno su, pored revije narodnih nošnji, nastupa tamburaških i folklornih grupa, organizovane radionice ukrašavanja liciderskih srca, grnčarstva, tkanja i slamarstva. U kutku ispred školske biblioteke, gosti su mogli da pogledaju scene iz zavičajne kuće u Doroslovu i zavire u „čistu sobu“.