SUNČANA NEDELJA: Poruka novim generacijama

Shodno aktuelnoj situaciji, koja je otkazala mnoge priredbe, tako je i ovogodišnja Sunčana jesen promenila formu, ali ne i suštinu. Za razliku od prethodnih jeseni, kada smo se družili uz pesmu i stihove, ovog oktobra možda nećemo biti fizički blizu, ali i dalje ostajemo jedni uz druge. Zbog toga smo zamolili naše najstarije sugrađane da – pošalju poruku novim generacijama.

Bake i deke naših đaka, stari ljudi iz njihovog okruženja, latili su se papira i olovke i zabeležili mudre misli, savete i geslo pod kojim treba život živeti i godine ponosno nositi. Njihovi potomci, na kojima svet ostaje, ovekovečili su ove trenutke, te ih mi radosno delimo sa vama.

Povodom meseca starih, Osnovna škola “Majšanski put” posvetiće celu sedmicu, od 19. do 25. oktobra, Sunčanoj nedelji, te objavljivati sve ono što su predstavnici trećeg doba zapisali.

Uživajte u lepim rečima i njihovim iskrenim porukama.