Talentovani "majšanci"

U subotu, 11. maja, bili smo domaćini tradicionalnog Umetničkog takmičenja osnovnih škola na mađarskom jeziku. Na 22. AMV smotri po redu takmičilo se preko 600 učenika iz 41 škole u deset kategorija, a ocenjivao ih je stručni žiri.

U oblasti likovnog izražavanja prvu nagradu su, svako u svojim uzrasnim kategirijama, osvojili Ema Gerstmajer iz 4.d i Marcel Miškolci, učenik sedmog razreda.

Učenica osmog razreda Leona Mađar bila je drugoplasirana u kategoriji pisanja pesama.

U društvu najboljih recitatora kojima mađarski jezik nije maternji, našla se i naša dajana Gabrić, učenica četvrtog razreda, koja je zauzela treće mesto.

Ponosni smo na naše đake, baš kao i njihove odeljenske starešine Ramona Roža, Georgina Bala i Beata Vuleković.