U svetu dinosaurusa

Osim po odličnom uspehu, učenika 2.d odeljenja, po imenu Bence Klonka, "majšanci" poznaju i kao strastvenog ljubitelja dinosaurusa. O njima mnogo toga zna, pomno ih izučava iz svojih i knjiga iznajmljenih u školskoj biblioteci, te je uvek raspoložen da o ovim čudesnim bićima koja su nekada hodila Zemljom iznese poneku zanimljivost.

I sve to uredno beleži u svojoj svesci, u kojoj se kriju ilustracije i osnovne odlike o nekoliko desetina poznatih i manje poznatih vrsta.

Da je ova strast "zarazna", potvrđuje i činjenica da su ga vršnjaci podržali tako što su i sami počeli da vode leksikone o stvarima i bićima koja ih posebno interesuju. Tako je, recimo, njegov drug iz razreda, Leon Fekete, već počeo da priprema ilustrovanu zbirku ptica.

I sve to na veliko zadovoljstvo i ponos učiteljice Bernadete Turu.