U toku je upis u prvi razred

U Osnovnoj školi "Majšanski put", od 1. aprila do kraja maja, trajaće upis dece u prvi razred. U prvi razred upisuju se deca koja će do 1. septembra 2019. godine imati najmanje šest i po godina, to jest rođeni do 28. februara 2013. godine, odnosno najviše sedam i po godina.

U prvi razred osnovne škole za školsku 2019//2020. godinu mogu se upisati i deca koja će do 1. septembra napuniti šest godina, i to nakon provere spremnosti deteta za polazak u školu, koju obavlja psiholog škole.

Prilikom upisa dece roditelji obavezno prilažu sledeća dokumenta:

1. izvod iz matične knjige rođenih (nije potreban novi izvod);

2. uverenje o lekarskom pregledu deteta, odnosno revakcinaciji (izdaje ga na području Subotice Služba za zdravstvenu zaštitu žena i dece, Dispanzer, a u naseljima grada zdravstvene stanice).

Podsećamo, roditelj, usvojilac ili staratelj odgovoran je za upis deteta u prvi razred osnovne škole.