Imamo najbolje košarkaše u gradu!

IMAMO NAJBOLJE KOŠARKAŠE U GRADU!!! Muška košarkaška ekipa naše škole osvojila je u utorak, 8. novembra, prvo mesto na Gradskom takmičenju za osnovce, dok je ženska ekipa samo dan kasnije zauzela vicešampionsku poziciju! Prema rečima nastavnice Sonje Kopunović, "majšanci" su pokazali veliku borbenost i sportski duh, ali i košarkaško znanje. Muški tim je uspeo da na sportskim terenima OŠ "Sonje Marinković" bude nadmoćniji nad ekipom domaćina, pa je i pobeda utoliko slađa. Ovaj uspeh momke direktno vodi u viši rang takmičenja, pa ćemo tako uskoro navijati za njih u međuokružnom nadmetanju.

Boje svoje škole branili su zlatni: Oliver Terenji 8.a, Aleksandar Nedeljković 8.a, Vidak Gabrić 7.b, Strahinja Odović 8.b, Vuk Grčić 7.b, Ognjen Starčević 7.a, Nikola Tumbas 6.a, Vukašin Nikolić 8.a, Vukašin Stojanović 6.b i Veljko Borojević 8.a.

Ženski tim, koji je bio nadmoćniji nad vršnjakinjama iz "Kizura" i "Zmaja", a u finalu izgubio od ekipe OŠ "Jovan Mikić", igrao je u sledećem sastavu: Iris Ferković 8.a, Anđela Puškaš 8.a, Tanja Marki 8.a, Milena Gabrić 8.b, Milica Bačko 6.a, Vivien Domanić 7.d, Anja Nedeljković 6.b i Tamara Horvat 8.a.

Čestitamo još jednom našim mladim košarkašima i košarkašicama, kao i nastavnici Sonji Kopunović!