Triput prvaci

U organizaciji Odreda izviđača "Plamen" Banovići, od 3. do 5. septembra, održan je 44. međunarodni izviđački višeboj "Konjuh planinom 2021". Susret u Bosni i Hercegovini okupio je 16 odreda, 25 ekipa i ukupno 250 izviđača iz Srbije, Hrvatske i zemlje domaćina.

Od ukupno osam ekipa u kategoriji Poletaraca i pčelica, Subotičani su nastupili u dva tima. Celodnevno takmičenje u izviđačkim veštinama i igrama na kontrolnim punktovima, kao i ručak na stazi, ostavili su dubok utisak na sve goste prelepog ambijenta zaštićenog pejzaža planine Konjuh. Rezutat rada ni ovaj put nije izostao, pa je treći put zaredom subotički odred osvojio prvo mesto u svojoj kategoriji.

Večernje druženje uz logorsku vatru sa vršnjacima iz regiona nezaboravno je za svakog izviđača. Osnovnu školu "Majšanski put" predstavljali su: Jovana Krspogačin, Alen Erdeg, Đorđe Prodanović, Aleksa Jojević i Marko Kujundžić.